Ders Kitabı Cevapları - Çalışma Kitabı Cevapları

5. 6. 7. 8. Sınıf, Ders Kitabı Cevapları, Çalışma Kitabı Cevapları, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, İnkılap Tarihi, Özgün, Cem Veb Ofset, Evren, Gizem, Dikey, Yakınçağ, Öğün, Doku, Ada, Lider, Tutku, Meram, Sevgi, Yıldırım, Tuna Matbaa, Yayınları, Sayfa

“Nitelikli insan gücü” denildiğinde ne anlıyorsunuz? Açıklayınız

“Nitelikli insan gücü” denildiğinde ne anlıyorsunuz? Açıklayınız

“Nitelikli insan gücü” denildiğinde ne anlıyorsunuz? Açıklayınız

“Nitelikli insan gücü” denildiğinde ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. Nitelikli insan, işinin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, işini iyi ve istekle yapan, üretime katkı sağlayan kişidir.

Çalıştığı iş koluyla ilgili eğitim görmek, zaman içinde kendini geliştirmek, birikim sahibi olmak; edindiği birikimleri hayata geçirmek yapılan işte başarıyı artırır. Başarının artması üretimi ve istihdamı artırır. Sonuçta bu başarı işsizliğin azaltılması ve ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sağlamaya kadar gider. Bu zincirleme başarıda zincirin ilk halkası nitelikli insan gücüdür.

nitelikli insan gücü

Nitelikli insan olmanın, bir ülkenin gelişmesinin ve dünya barışına katkıda bulunmanın yolu eğitimden geçer. İyi bir eğitimden geçerek yetişmiş, meslek sahibi kişiler, daha başarılı olacağı için ülkelerinin ekonomisinin gelişmesine bilinçli olarak daha çok katkıda bulunurlar. Türk milletinin daha mutlu ve güçlü olması, eğitimde elde edilecek başarılara bağlıdır.

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget